גט לשמאל הרדיקלי

גט לשמאל הרדיקלי: אין לי אחים

אני רוצה לתת גט ל"חברים" שלי. אלה מהשמאל הרדיקלי שמסכנים את חיי. אלה שלקחו על עצמם את המשימה ההרואית להיות דוברי העם הפלסטיני. אלה שטורחים ועמלים ללא הרף בניסוח מגילת הזכויות של העם הפלסטיני, מצדיקים את מעשיו האכזריים ביותר במלים כמו "זה היה צפוי" או "אפשר להבין אותם" ובונים עבורם אג'נדה. חאלד משעל ימ"ש לא היה עושה זאת יותר טוב.

אלה שמדברים בנונשלנטיות על חיילי צה"ל, הבנים שלנו, ומציגים אותם כרוצחים שפלים. אלה שמפיצים עלי שקרים ומאשימים אותי שאני מתנגדת לשלום. זה הפך להיות אישי. כי השמאל הרדיקלי שמציג את כל מי שמעז להתנגד לנרטיב שלו כעדר בור ואלים, לוקה בעצמו באותן מחלות עצמן- ובצורה קשה. השמאל הרדיקלי מטרפד את השלום בכך שהוא מעודד את הפלסטינים לאלימות ומסביר להם, אם במקרה הם לא הבינו לבד, שרק כך הם ישיגו את זכויותיהם.

אם יש פלסטינים שוחרי שלום, החפצים לחיות טוב ורוצים שילדיהם יזכו לרווחה, השמאל הישראלי יאוץ לגנותם.

למעשה, בעיני, אנשים אלה שלצערי חולשים על השיח הציבורי ממגוון מוקדים בעלי השפעה כמו עולם האקדמיה בכלל ואוניברסיטת באר שבע בפרט, עיתון הארץ ומאחזים נוספים, כולל הפייסבוק, הפכו לאויבי האישיים.  הם, בעצם דבריהם, הערותיהם וניתוחיהם, מזמינים את הרצח הבא של ישראלים ויהודים בעולם.

הם עושים זאת באמצעות ניסוחים שטוחים ושטחיים להפליא שכוללים מילות מפתח הכרחיות המתחילות ומסתיימות במילת קסמים אחת :"הכיבוש". שירת המקהלה שלהם אחידה ומתוזמרת ביד אמן. הם מאנפרנדים את מי שתוקף אותם או את עמדותיהם בפייסבוק, הם תוקפים בברוטאליות את כל מי שמעז לטעון טענות לגיטימיות נגד הנרטיב שלהם, והם מפיצים את השקרים על חיילי צה"ל, מלבים את האש ואת השנאה הפנימית בישראל, ואחר כך מתבכיינים: "תראו איך 'הם' מתנהגים": הם, הימנים החשוכים האלה, המתנחלים שמפקירים את ילדיהם.

נוח להם להתעלם מרצונותיהם הכנים והמנוסחים בבהירות רבה של הפלסטינאים- אלה ממשפחת אבו מאזן, כמו אלה מהגי'האד והחמאס גם יחד: לא מכירים בקיומה של ישראל, רוצים למחוק אותה מהמפה.

הפלסטינאים, מחוזקים בידי האויבים שלי, הישראלים-היהודים, מלמדים את ילדיהם בני השמונה והעשר להיות שאהידים. כתבה מצמררת של אוהד חמו הדגימה כיצד ילדים אלה אוחזים בידיהם, בינתיים, נשק צעצוע, וקלצ'ניקוב אמיתי, מכסים את פניהם ומצהירים כי יעדם בחיים הוא להרוג ישראלים. כאן, מתחת לאפנו, צומח כוח ענק שמפעפע ומבעבע מתחת ומעל לפני השטח לפני השטח , שכל יעדו לשחוט יהודים. הם לא המציאו את הסיסמא "אטבח אל יהוד". הסיסמא הזו עתיקה וישנה. היא הזינה את טבח היהודים בחברון, ירושלים וצפת במאורעות תרפ"ט, עוד הרבה לפני שהייתה מדינה יהודית. כובשת אכזרית.

אז במה עסוקים עתה ידידיי המלומדים? הם עסוקים בהסברה חשובה מאין כמוה מדוע האויב המושבע ביותר שלנו הוא בנימין נתניהו. הוא המיט עלינו את הרעה הזו. הם עסוקים בחשש מפני פעולות תג מחיר. הם כבר עושים משוואה בין חטיפת הנערים והחשש האמתי לחייהם לבין מה שאנחנו עושים לילדים הפלסטינים.

אני לא תומכת, פוליטית, בנתניהו. אני מתנגדת למשנתו הכלכלית או לזו של כל המפלגות שלימינו. מעורבות רעייתו בחיינו מפריעה ומטרידה מאוד. אבל בין זה לבין המתקפה נגדו שעה שנעשים ניסיונות אמתיים להציל את הנערים, אין כל קשר. הוא ראש הממשלה. אני בטוחה שהוא יעשה הכול כדי להציל אותם. אני בטוחה שלא הוא גרם לחטיפתם. הניסיון להאשים אותו באסון הזה הוא מניפולטיבי ונואל .

אבל ידידינו בשלהם. להם היה קל מאוד לשכוח את הרצח של משפחה שלמה באיתמר לטובת שיח על שריפת עצי זית בכפרים פלסטיניים. עתה נוח להם לזנוח את חטיפת הנערים היהודיים לטובת שיח על "המתנחלים" האלה שמפקירים את ילדיהם לעלות לטרמפים. נוח להם להתעלם מן העובדה הפשוטה שאין בישובים האלה תחבורה סדירה, כי הם עסוקים בעיקר בדבר אחד: לשנוא. לשנוא את נתניהו. לשנוא את המתנחלים (שיש קופירייטרית מבריקה שהמציאה להם שם גנאי קבוע בתוספת האות 'בית' באמצע המלה מתנחלים).

פעולות תג מחיר הן דבר שלא ייעשה שמזיק לנו והאחראים להן צריכים לשבת בכלא. מאידך, המשוואה  העקומה בין מעשי רצח וחטיפות לבין ההתנכלות המגונה בפלסטינים לא צריכה להשתלט על השיח כשחיי ישראלים מאוימים. התיאורים המצמררים שהשמאל הרדיקלי מטפח ומרפד על הפלסטינים הסובלים מתארים רק חלק מן המציאות של חיי הפלסטינים בשטחים שיש ביניהם גם אנשים שחיים ברווחה ולא חיים את העימות 24 שעות ביממה. הם לוקים בהתעלמות מהנרטיב הפלסטיני שמצדד בחיסול ישראל ומתעלמים, שיטתית ממעשי החטיפה והרצח של ישראלים שנעשו על ידי פלסטינים לאורך השנים. ובעיקר: הם מעודדים, הלכה למעשה, את הפלסטינים ללכת בדרך הטרור, ובכך מטרפדים כל סיכוי להגיע לשלום. גם פלסטינים שוחרי שלום מושתקים ונרמסים תחת גלגלי הנרטיב האלים הזה שמיוצג, בעיקר, על ידי השמאל הרדיקלי הישראלי-יהודי.

מאת: ora21

אורה עריף כץ. עתונאית, כותבת, ספרנית. עוסקת בחקר תרבות, תקשורת ועולם ההשקעות

12 תגובות על ״גט לשמאל הרדיקלי״

 1. יש לך בטן מלאה על גדעון לוי. כך נדמה לי. גם אני נדהמתי ממה שפרסם הבוקר. תקראי לילד בשמו ואל תתקפי את המוסד עבורו הוא עובד, ועל הדרך את מי שמבקר את נתניהו.
  נכון, לנתניהו יש דרך. לא כולם אוהבים אותה, אבל לפחות יש לו דרך. והוא מאמין בה. רק חבל שהנרטיב שלו מתחיל להסריח.

 2. תרצה, תודה. זה לא רק גדעון לוי. אני קוראת התבטאויות של אנשים בפייסבוק, בהם עיתונאים בכירים או ווטאבר. בנוגע לנתניהו, מותר וראוי לבקר אותו- השאלה היא של ההקשר העקום שעושים (לטעמי): מאשימים אותו בחטיפת הנערים, כי כל מה שקורה במדינה הזו, אוטומטית הוא אשם. זו הנקודה.

 3. סוף סוף! תודה. השמאל הרדיקלי תומך איסלאם הפשיסטי מתוך אוניברסיטת תל אביב. הארץ הפך פה לרוצחים גזעניים בלי בושה.

 4. לצערי את צודקת, ואני אומר את זה כאיש שמאל. קבוצה קטנה וקולנית של רדיקלים בעיני עצמם, ירדה מהפסים ומפיצה רעל ושטנה מעל כל במה ותחת כל עץ רענן. השמאל הרדיקלי הפך לתמונת מראה מדויקת של הימין המשיחי. עצוב.

 5. טור שכווולו התקרבנות ישראלית-ציונית-יהודית טיפוסית.

  על הדברים הכתובים אענה בזה : ضربني وبكى , سبقني واشتكى. היכה אותי ובכה, ורץ להקדים אותי להתלונן.

 6. Mosheshy, תגובתך היא כוווולההההה חנטרוש דמגוגי אנטי-ישראלי ואנטישמי טיפוסי. אתה ושכמותך הם בדיוק הטיפוסים הנלוזים שאין להכביר עליהם מלים. בפשטות – אינכם בני שיח, אתם האויב.

 7. יותם,מי רוצה שיח איתך? עמך אינו עמי, ושיקוציך המשוקצים אינם שיקוציי.על ההתקרבנות שלך ושל כותבת הטור אומר: מעשיך יקרבוך, ומעשיך ירחקוך.לכו פשפשו במעשיכם, לפני שאתם מטיפים לאחרים.

 8. לפחות בזה אנו מסכימים. עמך אינו עמי, ושיקוצך המשוקצים אינם שיקוציי. בנתיים מי שמתקרבן זה אתה וחבריך למאבק האנטי ציוני, גדפן עלוב נפש.

 9. mosheshy באופן לא מפתיע הבריונות בניסוחים שלך מאוששת בדיוק את טענתי על אלימות השמאל הרדיקלי. אני מסכימה לגמרי עם אוהד בנושא הקיצוניות מימין ומשמאל. קיצוניות היא תמיד רעה. ותודה לכל המגיבים(:

 10. אורנה ,היטבת לתאר מחשבות של רבים מאד. מסכימה איתך.
  Mosheshy, הצחקת אותי. מי שתמיד תופס את פוזת הקורבן הם בד״כ המנהיגות הפלשתינית. לאורך השנים מסרבים לקחת אחריות על חייהם, מנציחים את הקרבנות של הפליטים , את המשאבים שבאמצעותם יכלו לשקם אותם , להפריח את הגדה ועזה ולחיות בדו קיום הם משקיעים בתעמולה של שינאה במיוחד בקרב ילדיהם.
  הפלשתנים לא רוצים מדינה משל עצמם. הם יודעים שברגע שתהייה מדינה היא תהפוך לזירת קרבות של פלגים ושל קבוצות. הם מסרבים לקחת אחריות על עצמם. צמודים לפיטמה של ישראל והאיחוד האירופאי ובוכים .

 11. וואו, איזו שנאה יוקדת עולה כאן כלפי השמאל, אל תתחסדו, אתם אלימים בעצמכם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s