במדינת הגנבים

מה קשור הולילנד ושכר בכירים? כביכול, כלום. אלא שה'אידיאולוגיה' החולנית והכסת"חית של פרשת הולילנד, היא היא זו שנותנת רוח גבית להתנגדות לקצץ בשכר הבכירים במשק.

באותו בית מדרש של אנשי ה – MOI?? גנב??? הנרדפים האומללים שחושבים שהם נושאים את המדינה על גבם הדואב, אבל, בעצם, 'מרימים' אותה ואת עיר הבירה שלה, באותו בית מדרש מגוננים גם על השכר המושחת של הבכירים במשק.

אותם מורמים מעם, ש'מגיע לי' הוא שמם השני, באמת לא מבינים. למה רודפים אותם? אז מה אם הם מכרו את ירושלים? אז מה אם מרוויחים פי מאה ופי שלוש -מאות מעובדיהם הבזויים והנחותים? הרי הם חיים בספירה אחרת, ואנחנו? אנחנו רק צריכים להגיד להם תודה שהם כאן.

הנה, היחצ"ן רני רהב, לא מבין למה 'נכנסים להם לתחתונים', ומשחרר את המנטרה הקבועה שבאמת, תתפלאו, מגיע להם, כי הם הצילו את האומה. הם מספקים עבודה לדלת העם. הם מניבים רווחים גבוהים ובלעדיהם העסק היה מתמוטט לגמרי. אז אם הם מצילים את העולם, לא מגיע להם להרוויח עוד כמה גרושים? מה הקטנוניות הזו, באמת?

הנה, קחו את מנהלי הבנקים. הם מרוויחים המון, כי התוצאות של הבנק מצוינות (וגם כשלא כך), רק שמישהו שכח בדרך שהתוצאות כל כך מצוינות, כי הם גנבו אותנו..

אז אלה גנבים ואלה מהולילנד גנבים מושחתים ופושעים שהרסו לנו את ירושלים, ועכשיו רק אפשר לאמר, טוב שיש אחת שלי יחימוביץ' בכנסת- ואני מקווה שהיא תעמוד בהבטחתה ולא תרפה- עד שהעיוות הזה של שכר הבכירים, לפחות, יתוקן.

צודקת יחימוביץ' כשהיא אומרת שגם הצלחת הבכירים תלויה, במידה רבה בדרג הביניים הכפוף להם ומרוויח משכורת 'רגילה', ועדיין, הצעת החוק שלה ושל חיים כץ לא הולכת מספיק רחוק כשהיא מבקשת להגביל את שכר הבכירים ל- תשמעו- פי חמישים משכר העובד המשתכר הכי פחות במקום. ועכשיו תשמעו שוב: משרד האוצר מתנגד ליזמה.

מאת: ora21

אורה עריף כץ. עתונאית, כותבת, ספרנית. עוסקת בחקר תרבות, תקשורת ועולם ההשקעות

תגובה אחת בנושא “במדינת הגנבים”

  1. משרד האוצר מתנגד ליוזמת החוק – מכיוון שבכיריו עתידים להיות משתכרי השכר המופלג בחברות הציבוריות אחרי פרישתם מן השירות הממשלתי.
    מי שהפיל את הצעת החוק – זה ראש הממשלה. עליו האחריות ויש להדגיש עובדה זו.
    על רני רהב חבל להכביר מים.
    יאיר דקל yairdk@wordpress.com

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s