הפרישה של דני בן סימון מהעבודה נשמעת כמו 'אויויוי..'

דני בן סימון החליט לפרוש מתפקידו כיו"ר סיעת העבודה  וכנראה שגם מחברותו בסיעה, שכן הוא אומר "לא נעים להיות במפלגת העבודה" ואני מאמינה לו.

אז מעכשיו הוא יצביע על פי צו מצפונו שכן, לדבריו, המפלגה לא הגשימה את היעדים במישור המדיני ופעילותה מצטיירת לו כ"אחיזת עיניים" שכן הקמת המאחזים נמשכת ו"מפלגת העבודה לא צריכה להיות בקואליציה".
עד כאן דבריו נשמעים כמשנה סדורה מבחינה אידאולוגית, ולפיה מפלגת העבודה מועלת באמון שקיבלה ממצביעיה כשהיא חולקת את מושבי הממשלה שהיא, כדברי בן-סימון ממשלה ימנית וימנית קיצונית.

מעשהו היה ראוי להערכה אלמלא בא המשפט הבא: "הגעתי לפוליטיקה על מנת לסייע לשכבות החלשות".

בן סימון כורך את התפיסה המדינית המנחה את הממשלה, עם הנושאים הסוציאליים הבוערים- וכאן, אני מתחילה ללקות באי הבנת הנקרא או הנאמר: מה קשור?

 האם לא ניתן להאבק על נושאים סוציאליים בממשלה בעלת עמדה מדינית 'ימנית'? האם לא עדיף להלחם, גם על עמדות מדיניות, מבפנים מאשר מבחוץ? אני מקבלת את עמדתו של בן-סימון שהנושא המדיני יכול להוות מכשול להשתתפות בממשלה, אבל למה לזנוח כך את הנושאים החברתיים? והרי אם כל הבן-סימונים והיחימוביצ'ים יעזבו את הקואליציה, לא יהיה כלל מי שייצג את האינטרסים של השכבות החלשות.

ואולי העזיבה של בן-סימון מבטאת את אוזלת היד שלו לעזור לשכבות החלשות, בלי שום קשר לנושאים המדיניים? מידת היושר היתה מחייבת אותו להודות בכך בפה מלא ולא להיתלות בכשל המדיני של הממשלה כעלה תאנה לאימפוטנציה של הפוליטיקאים שלנו בכל הנוגע לשינוי סדרי עדיפויות כלכליים, למהפך סוציאל דמוקרטי שיוביל לשינוי מאזן האימה של עשירים-עניים בישראל ולעקירה משורש של יזמות שכל מטרתן לשפר עוד את מצב העשירים מתוך הטיעון הדמגוגי שכך הם לא יעזבו את הארץ וכך ישפרו את מצבה הכלכלי ויספקו תעסוקה ליותר אנשים.

 הנה יוזמה אחת אבסורדית כזו של משרד הקליטה ולפיה ישראלים חוזרים יקבלו פטור ממס על רווחיהם בחו"ל, העיקר שיחזרו הביתה. כל ה"חוץ לארץ" ולא ואדוז בלבד, הופך כך למקלט מס גורף ולמוקד פיתוי למתעשרים החדשים דווקא לעזוב את הארץ ולעשות לביתם.

מאת: ora21

אורה עריף כץ. עתונאית, כותבת, ספרנית. עוסקת בחקר תרבות, תקשורת ועולם ההשקעות

6 תגובות על ״הפרישה של דני בן סימון מהעבודה נשמעת כמו 'אויויוי..'״

 1. על חשבון מי שלקחו לו. זה בעניין התמריצים לתושבים חוזרים, על חשבון מי שנמצא פה.

  במידה מסויימת היה צפוי בענין בן סימון, אבל מאכזב,
  WHEN THE GOING GETS TOUGH, THEY RUN AWAY

 2. אני מקווה שהוא לא יפרוש מהפוליטיקה.
  סה" כ הוא יותר ערכי מפוליטיקאים עסקנים רבים
  המציפים אותנו.

 3. עשה יפה בן סימון שעזב כל עוד נפשו בו מהממשלה הזו. הדברים, כפי שמציג בן סימון, אכן קשורים אחד לשני: השקעה בביטחון ובהתנחלויות ע"ח טיפול בבעיות חברתיות.

  לצערי, רוב האנשים, כמו הכותבת הנ"ל, ניזונים מתקשורת פוליטית שמתעסקת יותר במאבקי כוח מאשר בעבודת החקיקה בכנסת. אין הרבה הבדל בין בן סימון ויחימוביץ, בתוך או מחוץ לקואליציה. בסופו של דבר העברת חוק היא מו"מ של עלות מול תועלת.
  למשל: חוק דיור ציבורי הייתה יוזמה של רענן כהן שהיה באופוזיציה, ועבר בממשלת נתניהו הראשונה. נתניהו ראה גם את התועלת הפוליטית בחוק- וזקף את היישג לזכותו.
  כך שהיישגים חברתיים הם לא שחור ולבן בין מפלגות כפי שהעתונות נוהגת להציג. דוגמא נוספת לתקשורת עצלה היא כל המענקים לסטודנטים שנתניהו מדבר עליהם לאחרונה בתקשורת. מדובר בעבודה בעיניים כמובן, אלו מענקים שקיימים כבר שנים.

 4. איריס, אין לי אלא להצטרף לדברייך.
  ישער- לא נראה שהוא מתכוון לפרוש מפוליטיקה- הראייה מסיבת העתונאים המתוקשרת שערך היום
  לי.ג. מתוך היכרות שלי עם הכנסת מתברר שיוזמות חקיקה שאינן מגובות על ידי הממשלה הן חסרות סיכוי: אתה או את צריך רק להתרשם מהתזזית שאוחזת במזנון הכנסת לפני הצבעה על הצעת חוק שהקואליציה רוצה לטרפד והראייה, עליזה בראשי מזכירת סיעת הליכוד (או שמא כבר מנהלת?) והמתקפה המכוערת שלה על אורלי לוי שלא התייצבה להצבעה בזמן_ כך מתנהגים שם עם ח"כי הקואליציה, כך שבכל זאת, נראה לי שמתוך הממשלה אפשר להשפיע יותר.

 5. לטעמי, ניסח י.ג את עומק הסיבה להתפטרות של בן סימון בתחילת התגובה:
  "עשה יפה בן סימון שעזב כל עוד נפשו בו מהממשלה הזו. [כי] הדברים, כפי שמציג בן סימון, אכן קשורים אחד לשני: השקעה בביטחון ובהתנחלויות ע"ח טיפול בבעיות חברתיות.

  משום מה אני מאוד מאמינה ביושרה של בן סימון – ללא היכרות אישית

 6. לא רציני לטעון: "השקעה בביטחון ובהתנחלויות ע"ח טיפול בבעיות חברתיות. "

  השקעה בבטחון היא תנאי הכרחי לקיום; ואילו בהתנחלויות כלל לא משקיעים.
  מדובר בציבור אמיד שמחזיק את עצמו והוא עולה במיומנותו המקצועית על ציבורים רבים, כמו הציבורים החרדי והערבי.

  לעניות דעתי, ההשקעה במגזר הערבי גדולה בהרבה מזו שבהתנחלויות — הראשונה נעשית דרך כספי הביטוח הלאומי שמחולקים לאזרחים ערביים רבים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s