הדמגוגיה של אינתיפאדה מספר 3

הדמגוגיה הפלשתינאית ממציאה את עצמה בכל פעם מחדש ובימים האחרונים היא פועלת בשירות הכשרת הלבבות לאינתיפאדה השלישית.
אז הנה שעור ביחצ"נות שקרית מבית המדרש הפלשתיני: קודם, מתחיל ראאד סלאח לייבב על נסיון ההשתלטות של הישראלים על הר הבית.

איזה נסיון השתלטות? על מה מדובר? האם מישהו שמע משהו חדש סביב זירת הר הבית, לפני שסלאח פתח את הפה? אבי דיכטר, שיודע הרבה יותר ממני ומרבים אחרים, אומר שהיו תקופות הרבה יותר תוססות ומסוכנות סביב הר הבית. שהיום, בעצם, לא קורה כלום בנושא, אבל מישהו מנסה ללבות את האש.

ואחרי סלאח, בא הגורם ה'מתון' יחסית, מוחמד דחלאן, וחוזר על הדברים (הבוקר, בראיון ברשת ב') כמו מנטרה. ועוד הוא מוסיף, שבעצם, פיצוץ אוטובוסים על נוסעיהם דומה להתנחלות בשטחים. אני לא מצאתי פה לוגיקה, איך רצח של אזרחים דומה להתיישבות על אדמות שניתן לפנותן, אבל, כשהפלשתינאים מתחילים להכין אג'נדה, לא צריך לחפש שם את ההגיון. לעומת זאת, אפשר למצוא הרבה הסתה במסגרת הכנת התבשיל הסרוח שכל מטרתו היא הרס, מוות וכאוס.

אני לא מצדדת במאחזים חדשים בשטחים. אבל תראו איך עובד ה'שכל' : כשמתחיל להיות קצת טוב לתושבי הגדה הערבים, שסובלים פחות ממחסומים, שמקבלים תיירות לעריהם, למישהו שם זה מפריע: מישהו ששונא יהודים, אבל יותר מזה- שונא את הפלשתינים, חותר להרס הכלכלה המתאוששת (לאט) שלהם וחורש רעתם, מתחיל כבר להכין את המשבר הבא.

אחר כך, יקום עוד גולדסטון חכם שתרומתו העיקרית בדו"ח שלו היתה בסיכול הידברות פת"ח-חמאס, ויבכה את סבלם של הפלשתינים שישראל העזה להגיב למתקפותיהם. ושוב נשמע ביטויים כמו 'תגובה לא פרופורציונלית' ו'פשעי מלחמה'.

אבל, אולי מישהו יתפכח לפני ההידרדרות הזו, ויחליט שגם לפלשתינים מותר לחיות טוב, ליהנות מהחיים, ללכת לבתי קפה, ללמוד, לעבוד ולצאת לחופשות? זה יכול לקרות רק בתנאי שהפלשתינים יתייצבו על הרגליים האחוריות ויראו לכל החאלד משעלים, הנסראללות ודומיהם את הדלת: שיאמרו להם שיפסיקו לשחק בהם כמו מריונטות מתאבדות, רעבות ואומללות, שממילא דינן נחרץ. כי יש גם דרך אחרת.

מאת: ora21

אורה עריף כץ. עתונאית, כותבת, ספרנית. עוסקת בחקר תרבות, תקשורת ועולם ההשקעות

10 תגובות על ״הדמגוגיה של אינתיפאדה מספר 3״

 1. ומהי?
  המשך ההתנחלויות? המשך דחיקת רגלי הפלסטינים ולקיחת אדמתם ? המשך הדיכוי והכיבוש? המשך החפירות תחת בתי הפלסטינים בירושלים המזרחית ?שאת תחליטי מי יוכל לממש את זכויותיו האזרחיות ?שהפלסטינים יאמרו לך תודה על כך שזרקת להם כמה פירורים?

  http://www.haaretz.com/hasite/spages/1118860.html

  בעיר דוד מתפארים: אנחנו חופרים למרות חשש לקריסת בתי הערבים.

  הקלטה של דוד בארי, יו"ר עמותת אלע"ד

  גבירתי,את פשוט לא יודעת מה קורה בשטח.מה שכתבת מסתכם ב.."”ד'רבני ובכא, סבקני ושתכא".

 2. כן, אני שמעתי.
  אני שמעתי שבמזרח ירושלים זורקת המדינה פלסטינים מבתיהם ומיישבת בהם מתנחלים קיצונים.
  http://www.haaretz.com/hasite/spages/1105608.html

  אני שמעתי שעמותת אלעד חופרת בעיר העתיקה סביב הר הבית.

  אבל את ודיכטר לא שמעתם על זה כלום. ולמה שתשמעו? הרי יש לכם מנגנון מתוחכם ומופלא שמעלים מהתודעה כל עובדה שלא נוח לשמוע.

  ואחר כך נורא מתפלאים שהפלסטינים כועסים. הם כל כך לא נחמדים ולא ממושמעים.

 3. אני שמעתי שסנדי דמגוג. הבתים האלו היו בדיון משפטי שנים עד שהתקבל פסק הדין שהם מעולם לא היו שייכים למשפחות שגרו בהם.

  שמעתי גם שאזרח קשקשן טרחני ממש כמו עקיבא אלדר, שבהקלטה שהוא מתאר אין בעצם שום דבר שמאשר את ההאשמות שהוא מדביק לה – אכן, עתונאות מז'אנר ראאד סלאח.

  אבל עזבו, חברים. יש למהר: בזמן שאתם מקדישים לקריאת התגובה הזו יכולתם כבר לפרסם עוד חמש תמונות תחת "Israel + Apartheid"

 4. רק דוגמה: חפירות בירושלים. איזה טיפש בהנהלת ארגון רע שלילי ולא מקובל על שום בן אדם הגון התפאר לפני תורמי כסף ודיבר שטויות. כל אחד יכול לגשת לחפירות ולבדוק בעניין. מישהו הקליט ונתן לעקיבא אלדר. ניתן היה לחקור לבדוק אבל "הארץ" פרסם זאת בעמוד ראשון. יש הרבה דברעים ששוקן לא מפרסם לא בעמוד ראשון ולא בכלל. ניו-יורק טיימס דה לה שמטה. דוגמה: כל החפירות ההרסניות הלא חוקיות מכל היבט בהר הבית. שוב שיבין הקורא אני אישית באמת, לא רק בבלוג אנונימי, מוכן בשביל שלום להכנס עם דרכון לכותל המערבי – אבל לאזן את הרושם גם לשרוף את כל עזה בגין טיל אחד לעבר ישראל.נחזור לעניין בכל אופן זו הייתה עיתונות צהובה מתגרה מלוכלכת במירעה, ה"ארץ"!. זה מזכיר קצת עדויות של מי ששמעו רס"ר מטבח מספר לחברה הטבחים "כמה ערבים הרג" ונסעו לשוודיה לספר. כן כן יש מקרי אמת, אני יודע מנסיון אישי טוב יותר מרוב הצדקנים הצבועים אבל זה לא צד אחד כולו שחור והאחר כולו לבן בכלל לא. ואכן כמה מנוולים רוצים עוד פעם לשמן את גלגלי המהפכה בדם פלשתיני. זו עובדה קיראו בעיתון ראו את האולטימטומים שאבו מאזן מגיש לישראל יום אחרי יום אחרי יום. למה האיש הזה לא יושב ומדבר פשוט מדבר עם נציג ממשלת ישראל. הנאה באמת שה"מנהיג" הזה חושב שמלחמה זה יותר טוב מדיבורים. לאולי באמת יהיה טוב יותר עם החמאס ועל קעידה בשלטון. ובאשר לדחלאן, הוא יכול בקלות להעביר קורס שחיתות לכמה מבכירי ישראל. אם היה פרס נובל לשחיתות הוא היה שם. בכלל הוא יכול להתקיים בארץ-ישראל רק על כידונים ישראליים ושיזהר איך הוא יושב. תבקשו מיודע ערבית שיקריא לכם בהזדמנות את דברי החמאס על דחלן, תלמדו דבר מה. כללית ישראל עושה דברים רעים וקשים זו מלחמה וכך היא נראיית מי שרוצה כרגע מלחמה זו אינה ישראל. יש למצוא דרך לשבת ולדבר ולהחזיר את רוב השטחים ולהתחיל לבנות שתי מדינות לשני עמים אחרת יהיה כאן גיהינום וכאמור לא נראה לי שאבו עבאס ממהר לדבר..

 5. הבתים היו בבעלות יהודית לפני 48. אחרי המלחמה, הבתים עברו לרשות ממלכת ירדן, ששיכנה בהם פלסטינים.

  להזכירך, יש די הרבה בתים ושטחים שהיו בבעלות פלסטינית לפני 48, אבל "משום מה" לא ראיתי שבית המשפט הישראלי פוסק שצריך להעיף מהם את תושביהם היהודים לטובת פלסטינים.

  ככה זה במדינה שבה אין דמוקרטיה, אלא יש אפרטהייד – חוק אחד לבני עם השולט, וחוק אחר לבני העם הנשלט.

  אתה חושב שתוכל לשלוט לנצח. גם הדרום אפריקאים הלבנים חשבו ככה. בדיעבד התברר שהם טעו.

 6. אם השתלטות בכח ועורמה על נדל"ן, שמוסרית אינו בדיוק שלך וגם חוקית לא בדיוק כך, היא האינדיקציה למה שאתה מכנה אפרטהייד אזי הבדווים בנגב והמוסלמים והדרוזים בצפון הארץ הם העם השולט והיהודים העם הנשלט.

 7. "”ד'רבני ובכא, סבקני ושתכא".
  בדווים.
  דוח ועדת גולדברג.
  http://www.moch.gov.il/NR/rdonlyres/770ABFE7-868D-4385-BE9A-96CE4323DD72/5052/DochVaadaShofetGoldbergHebrew3.pdf

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=777304

  מי משתלט על אדמותיו של מי בנגב – הסיפור האמיתי

  דרוזים.

  מאבק האדמות כמאל חמזה חלבי.

  רני,ראה לכמה שנאה המדיניות הישראלית מביאה.אפילו את הדרוזים המשרתים בצבא.

  דרוזי/בדווי רוצה לבנות,אומרים לו:אי אפשר.נוטעים על האדמה שברצונך לבנות עליה פארק לאומי.בינתיים,הדרוזי רואה איך יישובים יהודים הסובבים אותו בטבעת הדוקה נבנים על אדמות שהופקעו ממנו.

  דרוזי,נכה מהצבא ,שבמשפחתו משרתים קצינים מתלונן על לקיחת אדמותיו הפרטיות.

 8. בלאסוף קליפים של יו טיוב. חלק מקליפים שהבאת מבוימים ומגמתיים. האמת יותר מורכבת מקליפ כזה. תעלה לגליל ותראה את התפשטות הלא יהודיים כולל דרוזים על שטחים ציבוריים ופרקים לאומיים. תראה איך תושבי בית-ג'אן הגדילו את שטחי כפרם ובכלל. אכן יש מלחמה על הקרקע באחת המדינות הכי צפופות בעולם וכל דאלים גבר. בנגב? למעטים מאוד מהבדווים יש קושאן או נייר אחר שמראה תשלום מיסים ובעלות אמת על כל שטחי התיישבות שלהם. האוכלוסיה שלהם מתרבה בקצב אדיר ולא ניתן לחיות כמו פעם. הכאב הזה קיים אצל כל הנוודים בעולם. לוב, מצריים, סעודיה ואירן בין היתר. רק שכאן תולים הכל בציונות. לומר שהבדווים לא מנהלים מלחמה על הקרקע ולפעמים בהצלחה זה כזב. לצייר תמונה שבה כל מי שלא יהודי הוא מושלם עשוק ואומלל ומדינת ישראל רק עוסקת בגזל של הלא יהודים זה שקר וכזב. את מה שמדינה מודרנית נותנת לאוכלוסיה זו הם מקבלים בשתי הידיים ובכל פה אבל הם אינם מכירים בכך שזו עסקת חבילה וגם הם צריכים לוותר על דרכי חיים. למשל, לקלוט שצריך לגור בבתים בני שלוש וארבע קומות בצפיפות עירונית הם מסרבים. מעניין שדרישה בסיסית זו של שמירת סביבה נעלמת מהקרויים ירוקים ישראליים. אבל הם כמו השמאל הישראלי, תופעה מיוחדת במינה. העניין מורכב ומסובך. המעשים והדיבורים של השמאל הישראלי מסבכים זאת יותר.

 9. אזרחי מדינת ת"א,מבויימים,מגמתיים,השמאל.
  כל הקלישאות.
  הוא שכתבתי."”ד'רבני ובכא, סבקני ושתכא".

 10. תדמודד בבקשה עם העובדות:
  בכל שנותיה לא פרסמה ישראל תוכניות מתאר ליישובים הערבים בישראל.
  כתוצאה מכך, אוטומאטית כל בניה מוגדרת כלא חוקית.

  כשהמדינה כולאת את בית ג'אן בשמורת טבע מכל העברים כדי למנוע מהכפר להתרחב, לתושבי בית ג'אן אין הרבה ברירות. לאן אתה רוצה שיילכו?

  או שאולי אתה בא לטעון שזה מקרה בלבד שלא הוקם יישוב ערבי חדש אחד בארץ הזאת במשך שישים ואחת שנים?

  הרי זוהי מדיניות מוצהרת של משרדי הממשלה לייהד את הגליל על חשבון אזרחי המדינה הערבים.

  "האוכלוסיה שלהם מתרבה בקצב אדיר " – האם אתה טוען שזאת אינה זכותם הטבעית להתרבות? אולי אתה רוצה לחוקק חוק הגבלת הילודה על המגזר הערבי?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s