מישהי (גפי אמיר) העזה לפגוע בגיא מרוז, אז מגיע לה לחטוף

גיא מרוז נגד גפי אמיר

 

הרגשתי מאוד לא נוח עם תכניתם של בני הזוג גיא מרוז ואורלי וילנאי 'לנצח את הסרטן' – בעיקר בגלל הפרומואים שהבטיחו, כך או אחרת, נוסחה לנצח את הסרטן, או לפחות תפריט תזונתי שימנע את המחלה (או ירפא אותה?). את הסוד שטובי הפרסומים הרפואיים לא הביאו לידיעת הציבור, הבטיחו לנו מרוז ווילנאי. נשמע בהחלט מבטיח. שווה אפילו פרס נובל.

למה הרגשתי לא נוח? כי לבסוף, מה שהראו לנו מרוז ווילנאי בכתבה הזו (או תחקיר שנמשך שנתיים, כפי שטען גיא מרוז ב'תיק תקשורת'), זו שכונה שבליבה מפעל שפולט חמרים רעילים כנראה, שבה חיים הרבה חולי סרטן; סדרת הבדיקות הרפואיות לגילוי מוקדם שערכו מרוז ווילנאי ובסופן התבשרו, תודה לאל, שהם בריאים, וחיטוט במקרר הביתי שלהם שגילה שמוצרי מזון מעובדים הם לא בריאים בלשון המעטה, ואולי עלולים לחולל, חלילה, סרטן.

למה הרגשתי לא נוח? כי התקשיתי למצוא בכל הכתבה שלפניה הופגזנו בפרומואים רועמים, ולו חידוש אחד על משהו שלא ידעתי קודם. אני מניחה שרבים אחרים שצפו בכתבה התאכזבו כמוני.

גפי אמיר, מבקרת התקשורת של העתון הנפוץ, כינתה בחוצפתה את הכתבה הזו 'פסבדו תחקיר' והדביקה לה תיאורים עולבים של 'דמגוגיה וליבוי היסטריה'.

בגלל זה היא חוטפת בשבועות האחרונים מגיא מרוז מבול של השמצות בטורו בעתונות המקומית: רכילאית, הוא מכנה אותה, סופרת כושלת, עתונאית כושלת ועוד. הוא מגייס לעזרתו עוד כותבים שישמיצו את אמיר, כי, באמת, איך היא מעזה לפגוע בקודש הקודשים: בצמד וילנאי- מרוז שטיפל בניצולי השואה ונותן במה לסובלים באשר הם? פתאום, באבחת מקלדת, מעזה גפי אמיר להוריד את הצמד מהכס הקדוש.

בתכנית 'תיק תקשורת' האחרונה, אף רמז מרוז כי 'לאשה הזו אסור להיות מבקרת תקשורת' בגלל פרטים עלומים מעברה.

אז סליחה גיא, סליחה אורלי. מותר לבקר אתכם. אולי עבדתם על התחקיר הזה שנתיים, אבל זה עדיין לא אומר שאתם חסינים מבקורת.

 ושנהייה בריאים.

מאת: ora21

אורה עריף כץ. עתונאית, כותבת, ספרנית. עוסקת בחקר תרבות, תקשורת ועולם ההשקעות

35 תגובות על ״מישהי (גפי אמיר) העזה לפגוע בגיא מרוז, אז מגיע לה לחטוף״

 1. די כבר עם הביקורת הזאת . הם עושים עבודת קודש
  וכל מיני קנאיים, מנסים לרפות את ידיהם.
  די עם הביקורת על כל בן אדם שתורם באמת בתקשורת כדוגמת הזוג הזה, ששניהם עובדים ברצינות אפילו תהומית, ואין כל רע בזה, עדיף מאשר הציניות המחולחלת, שנשטפת באסלות, הכתיבה החובבנית, תשפוכת המילים הסתמיות של נודניקים
  צבועים וחסרי יושר פנימי מינימלי.

  די עם האדרת החנפנות והקשרים, הבורות והצביעות האיומה, תלמדו להעריך אנשים רציניים .

 2. וגם לא לרביב גולן.
  מהסיבה הפשוטה שהם ממש, אבל ממש גרועים בזה.

 3. גפי אכן היתה רכילאית הרבה שנים, היא כתבה ספר או שניים נחמדים אבל לא יותר, והיא עיתונאית חסרת יושרה. יעידו על כך מאות נפגעי ראיונותיה לאורך השנים. היא גם לא מתוחכמת מדי וכתיבתה ירודה וחוזרת על עצמה ומעידה על נפיחות רבה – אבל זה כבר עניין שלטעם ואולי יש מי שנהנה ממנה.
  כל זה בלי קשר לכך שהתחקיר האמור היה מאכזב, ושמרוז-וילנאי באמת מקבלים יותר קרדיט ממה שהם ראוים לו.

 4. לפופר- אני מסכימה שוילנאי ומרוזעושים עבודה חשובה- אבל זה לא אומר שהם חסינים מביקורת וההתנפלות הזו על גפי אמיר היא התנפלות אישית (אני לא מכירה אותה ולא חייבת לה כלום) שלא ממן העניין. לאחת: למה? אני מאוד סקרנית.

 5. הילדותית הזו.
  וככל שהוא ניסה יותר להסביר (בתיק תקשורת) הוא רק נראה יותר פתטי.

 6. די כבר עם הביקורת הזאת . הם עושים עבודת קודש
  וכל מיני קנאיים, מנסים לרפות את ידיהם.
  די עם הביקורת על כל בן אדם שתורם באמת בתקשורת כדוגמת הזוג הזה, ששניהם עובדים ברצינות אפילו תהומית, ואין כל רע בזה, עדיף מאשר הציניות המחולחלת, שנשטפת באסלות, הכתיבה החובבנית, תשפוכת המילים הסתמיות של נודניקים
  צבועים וחסרי יושר פנימי מינימלי.

  די עם האדרת החנפנות והקשרים, הבורות והצביעות האיומה, תלמדו להעריך אנשים רציניים

 7. הפאקינג תקשורת מעבירה ביקורת יום ולילה על כל העולם ואחותו.
  אבל כשהעיתונאי חוטף חס וחלילה ביקורת – הוא מייצר סדרת כתבות נבזיות וילדותיות על המבקר.
  קדוש קדוש קדוש

 8. הגעתי כבר מזמן למסקנה שכל מי שאמיץ, חושב, עושה ומפגין מקוריות באים וגונבים לו, דורכים עליו ודורסים אותו, נו אז בשביל מה להתאמץ?
  הצמד הזה החייה את כל התקשורת הדפוקה בישראל
  בשנתיים- שלוש האחרונות, משיב קצת צבע ללחיים
  החולות של התקשורת , עוסק בדברים המהותיים, ואז באה איזה גפי אמיר, קנאית מגעילה ודורסת רציניים, שאכפת להם, מקוריים ומרתקים בכל קנה מידה. נו טוף, עם ישרואל, לא עם סגולה, והרוע נשפך לכולם מהתחת.

 9. זהה לחוויה שלי כשאני נתקלת ברחוב או בחיים באלימות. אני מתכווצת מבפנים. כמו בכל חשיפה אחרת – היום זה כבר התניה – דמותו גורמת לי לתחושה הקשה הזו עוד לפני שקולו נשמע. הייתי שמחה לולא היו תופעות כאלו בטלויזיה. וודאי וושאי שאני לא מאפשרת לילדיי לראות התנהגויות כמו שלו על המרקע. מצווה אינה נקנית בעבירה, והתנהגותו עוברת לטעמי את הגבול. זה שיש מי שחושב כאן שמדובר ב"עבודת קודש", זה מעיד על המקום הקהה בו אנו נמצאים. זה לא משנה מי היא גפי אמיר ומה הערכתו של הנ'ל או הערכת הגולשים לכתיבתה, אין שום הצדקה לאלימות כזו כלפיה, משום אדם. זו ה-הוכחה שאלימות מוכרת תקשורת, לא תוכן.

 10. במושאי ביקורתה, בגדול, מאשר את ההוצאה של ביקורת טלוויזיה חכמה מתחת ידיה.
  מכורה לשנינות, ללעג ומשחקי המילים הנמוכים (כתבה משהו נמוך ומכוער על עינת ארליך לפני כמה ימים, ואף התנצלה בטור מאוחר יותר), ואין בינה ובין כתיבה עניינית דבר.
  איפה הימים של רענן שקד וירון טן ברינק…

 11. לגיטימי להגיב למבקר. זה יכול אפילו להיות מעניין (וזה גם מה שאמר טון ברינק)
  הנורא הוא שגיא מרוז מתנהג כאחרון הטוקבקיסטים. מתלהם ועונה לא לגוף הדברים אלא לגופה של מבקרת.

  לעניות דעתי, עמנואל לא מילה את תפקידו כמנחה תיק תקשורת ובעצם אפשר למרוז להעביר את כל מה שבא להעביר בלי ללחוץ אותו אל הקיר על מהות התגובה שלו לגפי עמיר.

 12. חנה ודנה- אני מסכימה איתכן (תחושה דומה)
  אסתי- אני מסכימה גם איתך. מרוז כינה את גפי אמיר 'גיפה אמיר- והרגיש עם זה על הכיפק- כי אף אחד לא העמיד אותו במקום. אנחנו לא מדברים לגופה של הבקורת- נכונה או לא- אלא לנושא ההשתלחות של מרוז. נכון כתבו טוקבקיסטים כולל אבי כאן כי אילו ביקרה אמיר תכניות אחרות, גיא מרוז לא היה נזעק לעזרת יוצריהן. למה? כי הוא חושב, כנראה, שהוא מורם מעם: שאסור לפגוע בפרות הקדושות שמישהו פה מטקבק למענן בטקסט ממוחזר

 13. מי שמכיר את גיא מרוז יודע שהנ"ל אישיות אולי קוסמת אבל שחצנית ויהירה.
  אני לא רואה שם עבודת קודש שהזוג הזה עושה שלא שלא סופר אנשים ממטר רק את עצמו.להאדיר את שמם.

 14. לא מוסיף נקודות לעצמו. בדרך כלל להפך. אין מה לעשות, המבקר קיבל מנדט לפרסם את דברי הביקורת שלו, זה תפקידו. אם הוא חכם, טיפש, לא מבין כלום וכו' זה לא רלוונטי.
  נכון, ביקורת לפעמים פוגעת (התנסיתי בזה), אז מה. צריך להתמודד עם הפגיעה, ולפעמים אפילו מחכימים.
  מה שעושה מרוז זה גסות רוח ואלימות פרופר. אחרי שראיתי את ההשתלחות הראשונה שלו הפסקתי לעקוב אחר המשך מסע הדמים וגם אחר פרסומים נוספים שלו. אני לא מבינה איך אף אחד מעורכיו לא עוצר אותו. ועוד ההוא מזמין אותו לתיק תקשורת. גועל נפש.

 15. יצא לי פעם לצערי להשתתף בתכנית האיש היה מעורב בה.
  עד אז מאוד הערכתי את פעלו, את השנינות ההומור והרגישות החברתית שלו.בעיקבות התכנית שבה השתרבב שמי שלא לטובתי לתוך פיו הבנתי שהאיש הזה, יש לו הרבה חטאים למרק. המילים שאמר היו יכולות לעלות לו הרבה כסף,וכבר היה מי שביקש ליצג אותי.ויתרתי.למזלו.

 16. גיא מרוז של פעם לא דומה לגיא מרוז היום. ועם בת זוגו לחיים הם עושים לא רק מדברים. גפי אמיר לא עשתה כלום חוץ מלהשתלח להתנחמד ולהתקיף את מי שעושה, וזה מה שעושים פה רוב המגיבים מבלי לשים לב מי התחיל את הקרב המלוכלך, וזה לא גיא מרוז, להזכירכם, הוא רק הגן על עצמו .

  התגובות שלכם מזכירות לקוראים רבים כמה קל לשנוא מי שבאמת עושה ולא מקשקש, כאמור עדיף לפרגן לאמיר שלא עושה כלום, כי קל להזדהות איתה מאשר לפרגן לגיא מרוז שעושה ועושה הרבה בתקשורת. היום.

  כמה האמת כואבת, אוי.

 17. הצמד וילנאי-מרוז פורגן לא מעט בתקשורת, וההערכה למה שעשו לא נותנת לו שום זכות לתקוף את אמיר בדרך שבה הוא נוהג. ואני חוזרת ומדגישה: בדרך שבה הוא נוהג.
  אם היית קורא יותר טוב את הכתוב כאן, היית רואה שלא מדובר בהגנה על גפי אמיר אלא על זעזוע מצורת ההתקפה של גיא מרוז.

 18. למי יש פה יותר גדול, לגיא מרוז או לגפי אמיר,
  גם את לא.

  אבל אם מסתכלים בתכלס על העשייה של שניהם, וזה מה שקובע בשורה התחתונה, לגיא מרוז יש זכויות ולא לגפי אמיר.

  לשפוך בוץ זה מכוער. אבל מי שהתחיל עם הבוץ הוא לא גיא מרוז, לכן הביקורת עליו מטעם כותבת הבלוג וחלק מהמגיבים כאן נראית לי קטנונית, צדקנית, מוגזמת ופתטית.

 19. אולי גיא מרוז עושה הרבה, אבל רק למען עצמו והאדרת שמו בקרב אוכלוסיה מסוימת מאד, תוך כדי הכפשה ודריסה על כל היתר. ומאז שאורלי חוסה בצילו או הוא בצילה – הפכו שניהם לצדיקי הדור. אין להם מלה טובה לאף אחד. האמת – די נמאס.

 20. "הוא שווה יותר"

  עם טיעונים עמוקים ובוגרים כאלה באמת קשה להתמודד. עכשיו שכנעת אותי.
  השאלה, במה

 21. לדעתכן הוא לא היה צריך להכפיש, נניח שזה נכון.
  שאלותיי הן:
  איך לדעתכן הוא היה צריך להתייחס להכפשה של גפי אמיר?
  לאפשר לה לעלוב בו בפומבי בלי רחמים?

  לתת לה לכתוב דברי השמצה מבלי שיגיב להתקפה הזו?

  מה אתן הייתן עושות לו היו עולבים בכן/ם מעל דפי העיתון? במיוחד אם הייתן עושות פרוייקט שהשקעתן/ם בו את כל מה שיכולתן/ם? ולדעתכם/ן הוא פרוייקט טוב?

  מה דעתכן בכלל, אם יש לכן דעה בנושא, על כך שיש כאלה שקל להם מאוד לכתוב ולהגג, לגנוב ולהגניב מאחרים, כמו בבלוגים כאן למשל, לברבר מילים בלי כיסוי, להוציא לשון הרע באתר שלכן, על כל מי שבא לכן, או בא לכם, להרעיל על מי שאתן/ם לא מכירות/ים? או חושבות שאתן תקבעו לו מה הפרוייקט הנכון או מה לא.

  האם ניסיתן או ניסיתם לעשות פעם כתבה בנושא הזה
  לערוך ולפרסם ? אולי בנושא אחר ניסיתן?
  אם ניסיתן והצלחתן אני בספק.

  אז יפה להכפיש אנשים שעושים?
  יפה לקנא במי שעושה והוא מקורי ?
  זה יפה לדעתכן/ם?
  מכובד?
  מותר?
  מותר להוציא לשון הרע ?

  מה דעתכן בנושא הקנאה, קנאה נטו
  למשל?

  יש לכן דעה?

  מה עם הקנאה?

 22. הצמד מרוז-וילנאי?
  הם מעולם (מעולם!) לא חשפו דבר כי לא מעניין אותם ללמוד דבר וחצי דבר על העולם. מעניין אותם לנזוף באנשים ולהטיף את ה"אמת" הפופוליסטית שלהם.
  כנראה שדווקא סגנונם הילדותי והשטחי קנה להם שם של עיתונאים רציניים, למרות שמדובר בצמד שרלטנים.

 23. השרלטנות היא הדבר הכי נורא שאתה עושה פה – הוצאת לשון הרע. יש על זה סעיפי עונשין.

 24. לאנשים בלי שם יש גם סעיפי עונשין? מרוז שרלטן ואמיר שרלטנית וכולם רבים בביצונת המסריחה של המדיה בהנחיית האובר-שרלטן. אנשים גסי רוח, אלימים ומכוערים.

  כל זה מילא, אבל הכאב האמיתי הוא שהאנשים המכוערים האלה השתלטו על השיח הישראלי ואונסים אותו עד שידמה לברנז'ה המכוערת שהושרצו בה, והנה הם גם רצים לכנסת בתמיכת חבריהם הטפשים. ואחרי כל זה, הטוקבקיסטים כאן – ההיא מהפרסום, ההוא מהערוץ – עוד מוצאים לנכון לטנף את "הישראלים". הלוואי שהתקשורת הייתה משקפת את הישראלים. רובם, למרות העבודה הנמרצת של הפרסומאים והעתונאים, עדיין יפים חכמים והגונים יותר מכולכם גם יחד.

 25. גפי אמיר כתבה על התכנית. גיא מרוז הגיב במתקפות אישיות. על אמיר עצמה, כולל רמיזות מכוערות על חייה האישיים, עיוות במתכוון את שמה, שלח חבר לבדוק את ספריה. הכל – חוץ מאשר להתייחס באופן ענייני לביקורת עצמה.

  תגובתו של גיא מרוז היתה בעיני קטנונית, נלעגת ונמוכת מצח.

  אני מרגיש כמו חנה בית-הלחמי כשאני רואה התנהגות מהסוג הזה. אכן, אלימות.

  אישית, לא אהיה מוכן לשמוע מגיא מרוז כלום, בעתיד, על שום דבר. הוא איבד בעיני את כל הקרדיט שלו כאדם רציני.

 26. "איך לדעתכן הוא היה צריך להתייחס להכפשה של גפי אמיר?"
  היה צריך להגיב בצורה עניינית ומכובדת. אם היא טעתה במשהו, לציין איפה טעתה המבקרת – ומדוע.

  "לאפשר לה לעלוב בו בפומבי בלי רחמים?"
  היא לא עלבה בו, היא כתבה ביקורת על תכנית שהוא עשה. העובדה שגיא מרוז לא קולט את זה היא הענין העצוב ביותר בכל הסיפור הזה.

  ———————————-
  (*)וזה חבל מאוד, כי אני עדיין מאוד אוהב את זה

 27. יצא לי לפגוש אותה. במציאות קשה מאוד לעמוד בפני החיוך שלה. היא חתיכה משגעת. עשה עסקה טובה גיא. גפי אמיר לא נראית מי יודע מה. אם היתה יפה אולי גיא לא כותש אותה ככה.

 28. יצא לי לפגוש אותה. במציאות קשה מאוד לעמוד בפני החיוך שלה. היא חתיכה משגעת. עשה עסקה טובה גיא. גפי אמיר לא נראית מי יודע מה. אם היתה יפה אולי גיא לא כותש אותה ככה.

 29. בועז- תודה על הקישור המדליק. תראה מה ששלושים שנים עושות לבנאדם- חבל שהוא לא נשאר בתחום השירה. לקב"ה ולאבות האומה (והאמהות)-אני נוטה לקבל בעיקר את הטיעון של ניר אודות האנשים המשתלטים על השיח הישראלי- וכמה שזה עצוב.

 30. הם לא שמים לב שהם אלימים. שאלת טוב מיכאל
  אבל בכל זאת, את מה שכתבה גפי אמיר הם מצדיקים
  כולל התקפה שלה על גיא מרוז בתוך הכתבה
  אבל הם שמים לב רק מה גיא מרוז אמר לגפי אמיר
  צדקנות עלובה.

 31. אני זוכרת ככה את מרוז. יצאתי עם איזה תל אביבי שכבר שכחתי מה שמו (ריגושי נעורים) כשהייתי בת 16, שהיה חבר שלו. באנו אליו והוא ניגן על פסנתר ושר לנו, כמו בקליפ. הפעם הבאה שפגשתי אותו היתה על המרקע, ועל כך כבר הבעתי כאן את דעתי. בקליפ הנוסטלגי הזה מופיע אהרון סייקס שלמד איתי בבי"ס או היה איתי בצופים (מסוג הפרטים שפעם חשבתי שבחיים לא אוכל לשכוח – והנה אני לא זוכרת :)), עם גיטרה (כשהמצלמה גולשת ימינה).

 32. לא שואל: איך זה שאורלי וילנאי, אחת הנשים הכי יפות בארץ התחתנה עם הלוזר הלא מטופח הזה? איך?

 33. בינוניות של עיתונאים חסרי השכלה ושיכורי כוח אינה תחליף לעיתונאות רצינית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s