איך איבדתי שליטה על הפוסט שלי

כתבתי ביום שישי האחרון פוסט ולפיו אוניברסיטת הארוורד בבוסטון חתמה על הסכם עם 'קול ישראל' לרכישת עבודת התיעוד רבת השנים שנאספה בארכיון ובתקליטיית הרדיו- ואשר לא הושחתה. באוניברסיטת הארוורד, כך הבנתי, מלקטים את החומר משום שאינם מאמינים כי מדינת ישראל תשרוד עוד שנים רבות.
בתחילה, נערך דיון מעניין ביותר בזירת התגובות לפוסט, שכלל התייחסויות ענייניות לתופעת הציונות והערכות בדבר עתידה של ישראל.
בשלב מסויים, איבדתי שליטה כאשר בעת כתיבת שורות אלו, יש 66 תגובות, לאחר שכבר מחקתי מספר תגובות.
האמת היא שבכל כתיבת פוסט, אני מצפה, באופן טבעי, לתגובות והתייחסויות- גם אם הדיון נערך בין המגיבים לבין עצמם, אלא שבמקרה הזה, אני חשה במין השתלטות עויינת של מגיב אחד במיוחד, שהחליט לנכס לעצמו את הפוסט במטרה להפיץ את התעמולה האנטי ציונית ובעיקר אנטי אשכנזית שלו. התכתובת שמתנהלת סביב דבריו היא בלתי נעימה בלשון המעטה- והחלטתי למחוק, בצורה גורפת, את כל תגובותיו ואת התגובות לתגובותיו. עם אלה מהמגיבים שהשיבו לו בצורה עניינית, הסליחה.
ייתכן שאחד המגיבים, הטוען כי כדאי לחשוף את פרצופו האמיתי של הכותב ולעמת אותו, אחת ולתמיד עם המסרים הגזעניים שהוא מפיץ- ואפילו בבית המשפט, צודק, אך זהו תפקידן של המערכות האמונות על כך במדינה. כפי שהבנתי, מסריו מופצים על ידו בכל מסגרת שהוא מצליח לחדור אליה. אני קצתי בדברים ואיני רוצה לראותם יותר באתר שלי .

עם זאת, אינני חוששת מתביעה משפטית מצד האיש שיכול רק להרשיע את עצמו.

מאת: ora21

אורה עריף כץ. עתונאית, כותבת, ספרנית. עוסקת בחקר תרבות, תקשורת ועולם ההשקעות

4 תגובות על ״איך איבדתי שליטה על הפוסט שלי״

  1. אני רק יודעת שאת ההתייחסות הנגועה בלשון הרע ואלימות מילולית כלפי לא מחקת, למרות בקשתי המפורשת במייל. לעדותך, מדובר בתוצר של שיקול דעת – מה שמכתיב את מידת הרצינות בה אקח את הפוסטים שלך בעתיד. את מלינה כאן על מה שאת מאפשרת בחפץ לב לעשות לאחרים.
    חג שמח.

  2. חנה- מחקתי מזמן על פי בקשתך את אחת התגובות המתייחסת אליך ואל עוד שתי כותבות ברשימות- אינני יודעת למה את מתכוונת- אבדוק זאת
    חג שמח

  3. היא מייללת על תגובה לא נעימה כביכול שהיא קיבלה ממני ומתעלמת מפגיעתה הגסה באנשים שסובלים מליקויי דיבור.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s